Noderīga informācija
Cik lielas iemaksas jāveic, lai nākotnē saņemtu vismaz 1000 EUR pensiju?

Domājot par savu vecuma pensijas uzkrājumu, ir vērts apzināties, ka lielā mērā vien katra paša ziņā ir tas, cik liels tas būs.

Uzzināt vairāk
9 kļūdas, kas tiek pieļautas, veidojot pensijas uzkrājumu

Gadu gaitā tavai vecuma pensijai visos trīs līmeņos var būt uzkrāti tūkstošiem eiro. Jo mazāk interesējies par šī uzkrājuma likteni, jo lielāka varbūtība dažādu nianšu nezināšanas dēļ saņemt vecumdienās mazāku pensiju, nekā tas būtu iespējams.

Uzzināt vairāk
Mūža pensijas apdrošināšana – vai tas ir izdevīgi?

Mūža pensijas apdrošināšana ir valsts noteikta alternatīva, kas sniedz lielāku kontroli pār to, kā tiks veiktas izmaksas no tava pensiju 2. līmeņa uzkrātā kapitāla.

Uzzināt vairāk
“Pensijas tāpat nebūs” - 7 populāri mīti par uzkrājumu pensijai

Kaut arī pensiju uzkrājuma veidošana ir plaši apspriesta un skaidrota tēma, tomēr sabiedrībā joprojām pastāv dažādi maldīgi uzskati par to, cik lielu pienesumu pensijas uzkrājums visos trīs pensiju līmeņos var dot. Šajā rakstā mēģināsim izgaisināt dažus no šiem mītiem.

Uzzināt vairāk
"Līdz pensijai nenodzīvošu!" - apgāžam mītus

Ērti pavadīt vecumdienas vēlas katrs, bet ik mēnesi veidot uzkrājumu tikai retais, jo bieži šķiet, ka citi izdevumi svarīgāki un pensijas vecums pārāk tālu, lai par to domātu.

Uzzināt vairāk
Kā darbs citās ES/EEZ valstīs ietekmē tavu vecuma pensiju?

Lai palīdzētu rast atbildes, esam apkopojuši galvenos principus, kas jāņem vērā, ilglaicīgi strādājot un dzīvojot citās dalībvalstīs, kā arī krājot savai vecuma pensijai.

Uzzināt vairāk
Cik liela varētu būt tava pensija?

Pat tad, ja pašlaik esi jauns un, šķiet, ka pensija vēl ir pārāk tālu, lai par to rūpētos, ir svarīgi izprast pensiju sistēmas darbības principus, lai nodrošinātu sev pārtikušas vecumdienas.

Uzzināt vairāk
Cik naudas tu zaudē, atrodoties neatbilstošā pensiju 2.līmeņa plānā?

Desmitiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju savu pensijas uzkrājumu ir ieguldījuši to vecumam neatbilstošos plānos, kas būtiski samazina viņu nākotnes pensijas lielumu.

Uzzināt vairāk
Vai zini, kur katru mēnesi nonāk 6% no tavas algas?

Daudzi cilvēki uzskata, ka uzkrājums pensiju 2. līmenī ir kaut kas virtuāls un neinteresējas par tā likteni. Tie bieži pat nezina, kurš pārvaldnieks pārvalda viņu uzkrājumu, kurā pensiju plānā tas atrodas un kāda ieguldījumu stratēģija tiek izmantota.

Uzzināt vairāk
Vai tavs pensiju 2.līmeņa uzkrājums ir drošībā?

Runājot par pensiju 2.līmeni, bieži tiek uzdots jautājums, vai mans uzkrājums ir drošībā – kur tas glabājas un kas to uzrauga.

Uzzināt vairāk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram