Esam apkopojuši būtiskākos kritērijus, kuri palīdzēs Tev izdarīt pārdomātu izvēli par piemērotāko pensiju 2. līmeņa plānu.
Esam apkopojuši būtiskākos kritērijus, kuri palīdzēs Tev izdarīt pārdomātu izvēli par piemērotāko pensiju 2. līmeņa plānu.
Lai palīdzētu rast atbildes, esam apkopojuši galvenos principus, kas jāņem vērā, ilglaicīgi strādājot un dzīvojot citās dalībvalstīs, kā arī krājot savai vecuma pensijai.
Tuvojoties pensijas vecumam, aktuāls kļūst jautājums – kad visizdevīgāk doties pensijā? Tas ir ļoti atbildīgs lēmums, jo tiešā veidā ietekmēs tavas vecumdienas, tādēļ ir svarīgi izsvērt visus faktorus, kas var ietekmēt pensijas lielumu un izmaksāšanas kārtību.
Kaut arī pensiju uzkrājuma veidošana ir plaši apspriesta un skaidrota tēma, tomēr sabiedrībā joprojām pastāv dažādi maldīgi uzskati par to, cik lielu pienesumu pensijas uzkrājums visos trīs pensiju līmeņos var dot. Šajā rakstā mēģināsim izgaisināt dažus no šiem mītiem.
Gadu gaitā tavai vecuma pensijai visos trīs līmeņos var būt uzkrāti tūkstošiem eiro. Jo mazāk interesējies par šī uzkrājuma likteni, jo lielāka varbūtība dažādu nianšu nezināšanas dēļ saņemt vecumdienās mazāku pensiju, nekā tas būtu iespējams.
Uzzini, vai iespējams izņemt pensiju 2.līmeņa uzkrājumu pirms vēl pienācis pensijas vecums?
Mūža pensijas apdrošināšana ir valsts noteikta alternatīva, kas sniedz lielāku kontroli pār to, kā tiks veiktas izmaksas no tava pensiju 2. līmeņa uzkrātā kapitāla.
Pētot dažādu pensiju 2.līmeņa plānu ieguldījumu stratēģijas, iespējams, būsi pamanījis, ka ir plāni, kuriem tiek izmantots aktīvais pensiju līdzekļu pārvaldīšanas princips, bet ir plāni, kam tiek izmantots pasīvais pārvaldīšanas princips. Kā atšķiras aktīva un pasīva līdzekļu pārvaldīšana, uzzini šajā rakstā.
Vai zināji, ka pensiju 2. līmeņa līdzekļu pārvaldītāju vari mainīt 1 reizi kalendārajā gadā, bet ieguldījumu plānu pie katra līdzekļu pārvaldītāja – 2 reizes kalendārajā gadā? Turklāt, pensiju plāna maiņa ir bez maksas.
Atšķirībā no darba ņēmēja, par kuru sociālās iemaksas veic darba devējs, pašnodarbinātajam tās jāveic pašam. Daļa no šīm iemaksām tiek novirzīta vecuma pensijas uzkrājumam. Cik daudz tas ir un vai ar to pietiks pārtikušām vecumdienām, noskaidrosim šajā rakstā.