Noderīga informācija
Kā gudri salīdzināt pensiju 2. līmeņa plānus?

Esam apkopojuši būtiskākos kritērijus, kuri palīdzēs Tev izdarīt pārdomātu izvēli par piemērotāko pensiju 2. līmeņa plānu.

Uzzināt vairāk
Kā darbs citās ES/EEZ valstīs ietekmē tavu vecuma pensiju?

Lai palīdzētu rast atbildes, esam apkopojuši galvenos principus, kas jāņem vērā, ilglaicīgi strādājot un dzīvojot citās dalībvalstīs, kā arī krājot savai vecuma pensijai.

Uzzināt vairāk
5 faktori, kas jāņem vērā pirms aiziešanas pensijā

Tuvojoties pensijas vecumam, aktuāls kļūst jautājums – kad visizdevīgāk doties pensijā? Tas ir ļoti atbildīgs lēmums, jo tiešā veidā ietekmēs tavas vecumdienas, tādēļ ir svarīgi izsvērt visus faktorus, kas var ietekmēt pensijas lielumu un izmaksāšanas kārtību.

Uzzināt vairāk
“Pensijas tāpat nebūs” - 7 populāri mīti par uzkrājumu pensijai

Kaut arī pensiju uzkrājuma veidošana ir plaši apspriesta un skaidrota tēma, tomēr sabiedrībā joprojām pastāv dažādi maldīgi uzskati par to, cik lielu pienesumu pensijas uzkrājums visos trīs pensiju līmeņos var dot. Šajā rakstā mēģināsim izgaisināt dažus no šiem mītiem.

Uzzināt vairāk
9 kļūdas, kas tiek pieļautas, veidojot pensijas uzkrājumu

Gadu gaitā tavai vecuma pensijai visos trīs līmeņos var būt uzkrāti tūkstošiem eiro. Jo mazāk interesējies par šī uzkrājuma likteni, jo lielāka varbūtība dažādu nianšu nezināšanas dēļ saņemt vecumdienās mazāku pensiju, nekā tas būtu iespējams.

Uzzināt vairāk
Vai var izņemt pensiju 2.līmeņa uzkrājumu?

Uzzini, vai iespējams izņemt pensiju 2.līmeņa uzkrājumu pirms vēl pienācis pensijas vecums?

Uzzināt vairāk
Mūža pensijas apdrošināšana – vai tas ir izdevīgi?

Mūža pensijas apdrošināšana ir valsts noteikta alternatīva, kas sniedz lielāku kontroli pār to, kā tiks veiktas izmaksas no tava pensiju 2. līmeņa uzkrātā kapitāla.

Uzzināt vairāk
Aktīvā un pasīvā pensiju līdzekļu pārvaldīšana – ar ko atšķiras?

Pētot dažādu pensiju 2.līmeņa plānu ieguldījumu stratēģijas, iespējams, būsi pamanījis, ka ir plāni, kuriem tiek izmantots aktīvais pensiju līdzekļu pārvaldīšanas princips, bet ir plāni, kam tiek izmantots pasīvais pārvaldīšanas princips. Kā atšķiras aktīva un pasīva līdzekļu pārvaldīšana, uzzini šajā rakstā.

Uzzināt vairāk
Vai ir vērts mainīt pensiju 2.līmeņa plānu?

Vai zināji, ka pensiju 2. līmeņa līdzekļu pārvaldītāju vari mainīt 1 reizi kalendārajā gadā, bet ieguldījumu plānu pie katra līdzekļu pārvaldītāja – 2 reizes kalendārajā gadā? Turklāt, pensiju plāna maiņa ir bez maksas.

Uzzināt vairāk
Vai pašnodarbinātajiem būs pensija?

Atšķirībā no darba ņēmēja, par kuru sociālās iemaksas veic darba devējs, pašnodarbinātajam tās jāveic pašam. Daļa no šīm iemaksām tiek novirzīta vecuma pensijas uzkrājumam. Cik daudz tas ir un vai ar to pietiks pārtikušām vecumdienām, noskaidrosim šajā rakstā.

Uzzināt vairāk
Integrum Asset Management IPAS
Elizabetes iela 23, Rīga, LV-1010
+371 6700 2777

Darba laiks:
I-IV: 09.00-17.30
V: 09.00-14.30

info@integrum.lv
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram